Vedeli ste? Corel nielen exportuje, ale aj importuje natívne súbory Illustratora a Photoshopu

CorelDRAW prakticky odjakživa dokáže exportovať svoje grafiky do natívnych súborov Adobe Illustratora a Adobe Photoshop.  Tie je logicky možné (s väčšími či menšími problémami) otvárať v oboch spomínaných ,,adobáckych“ programoch a ďalej užívať, ako srdce ráči. Čo ma však najnovšie prekvapilo, je aj spätná podpora – teda možnosť importu / otvárania natívnych súborov vytvorených v Illustratore a Photoshope, do prostredia CorelDRAW  a CorelPhotoPaint. Otvárajú sa tu nové možnosti pre tých grafikov a designérov, ktorí z rôznych dôvodov opúšťajú ,,svet podľa Adobe“ (najčastejšie kvôli neobľúbenej forme predplatného za ich softvéry) a chcú alebo musia pracovať úplne alebo čiastočne  aj v Corel prostrediach.

Trochu som si to vyskúšal a – funguje to! Síce nie bezproblémovo (čo je prirodzené), ale funguje. Osobne si už dlhšie myslím, že Corel je späť v branži (už vidím zástupy zdivočelo nesúhlasiacich oponentov -:), ale je. Minimálne v segmente freelancerov, malé reklamky, produkčných grafikov, návrhárov a ,,nedenno-denných“ používateľov a hobbystov to môže znamenať pohodlnú a spoľahlivú alternatívu voči Adobe nájomným produktom.

Na tomto linku je viac: http://learn.corel.com/tutorials/import-adobe-illustrator-adobe-photoshop-and-pdf-files/?utm_campaign=coschedule&utm_source=facebook_page&utm_medium=CorelDRAW%20Graphics%20Suite

Be the first to comment

Leave a Reply