QuarkXPress 2017: plne profesionálna alternatíva pre InDesign – trvalé licencie!

Skôr narodení grafici a detepáci si ho isto pamätajú – kedysi ovládal prakticky celý počítačový DTP svet obľúbený program QuarkXPress. Pravdepodobne ani nebolo grafika, reklamky či tlačiarne, ktorá by s Quarkom nepracovala. Jeho sláva začínala pohasínať začiatkom tohto tisícročia, keď ho z trhu začal vytláčať vtedy úplne nový program Adobe InDesign. Možno by bol Quark v konkurencii obstál, ale po vydaní prvej verzie Creative Suite CS1, ktorá za podobnú cenu ponúkala hneď 4 aplikácie – InDesign, Illustrator, Photoshop a Acrobat Pro – čím došlo k úplnej devastácii portfólia užívateľov Quarku. Ten bol na dlhé roky zatlačený na úplnú perifériu, kde odhníval bez ďalšieho vývoja až do roku 2015. V roku 2015  QuarkXPress reinkarnoval a vracia späť na trh, ako alternatíva pre užívateľov InDesignu a ostatných predplácaných aplikácií Creative Cloudu.

Nový QuarkXPress 2017 sme si stiahli a otestovali v praxi u nás v redakcii. Môžeme sebavedome skonštatovať, že nový QuarkXPress 2017 je plnohodnotnou alternatívou pre InDesign. A dokonca – sčasti aj pre Photoshop! Pretože vývojári Quarku nielen razantne nasadli na vlak dnešných technológií (digitálne publikovanie, HTML5 publikovanie a publikovanie aplikácií AppStudio z Quarku) ale implementovali do Quarku aj nové panely pre prácu a úpravu bitmáp – máte tak k dispozícii panel Úpravy obrázkov, ktorý umožňuje bitmapy upravovať pomocou vrstiev úprav, efektov, prelínaní a krytia tak, ako ich poznáme z Photoshopu. Ba dokonca v ďalšom paneli Pokročilé nastavenie obrázkov nájdete Vrstvy, Kanály a Cesty – opäť identicky ako vo Photoshope.

Dá sa teda povedať, že Quark je univerzálny ale nie na úkor kvality – umožňuje profesionálne sádzať, vytvárať grafické návrhy, layouty, kresliť vektorové objekty a rovnako ako upravovať bitmapové obrazy. Ponúka bezpochyby novú zaujímavú cestu pre grafikov, ktorým nevonia cloud a mesačné predplácanie softvérov! Je lokalizovaný do češtiny.

Počnúc dnešným dňom, teda 4.10.2017, spoločnosť Quark oznámila masívnu akciu – prechod na QuarkXPress 2017 s 50%-tnou zľavou, ak ste komerčným majiteľom alebo komerčným užívateľom akejkoľvek aplikácie Adobe (Illustrator, InDesign, Photoshop, Lightroom, ale napríklad aj CorelDRAW atď.) a to vrátane cloudových aplikácií (jednotlivých alebo celých plánov Creative cloud) a preukážete to. Táto akcia potrvá do 31.12.2017 a ponúka vám tak za nenormálnu cenu 430 EUR možnosť prejsť na QuarkXPress 2017, čím získate plnú komerčnú trvalú licenciu.  PLUS – ak si Quark objednáte do 31.10.2017, získate bezplatne aj nástroj pdfToolbox, ktorý je obdobou Acrobat PRO. 

My v redakcii túto akciu istotne využijeme a tak môžete rátať s tým, že v dohľadnej dobe vypracujeme softvérový výcvik ku Quarku a jeho plnú integráciu do ponuky kurzov nášho portálu mLEARNING.sk.

Ešte malé upozornenie – eshop Quarku v tejto chvíli nefunguje pre našu krajinu a tak si je potrebné licenciu Quarku zakúpiť cez resellerov a distribútorov – zoznam pre Európu nájdete na webe www.quarkxpress.com.

Odkaz na aktuálnu akciu: http://www.quark.com/en/About_Quark/Press/PressDetail.aspx?ncid=2320

 

Jaroslav Verlík

Be the first to comment

Leave a Reply