Pozrite sa na prácu víťaza CorelDraw Contest 2015 – vektorová kráľovná Dragon Queen

Čím viac sa oboznamujem s najnovšími aplikáciami od Corelu vo verzii X7, tým viac ma udivuje ich flexibilita, mnohostrannosť a bezproblémová použiteľnosť prakticky pre 95 percent bežných grafických činností. Moja počiatočná nedôvera pravdepodobne pramení v tom, že medzi ,,adobákmi“ a ,,corelákmi“ panuje prakticky odveká rivalita. Ale mne sa skôr zdá, že ide o neopodstatnený boj. Zisťujem totiž, že toľko kritizované výstupy PDF sa z Corelu podstatne zlepšili a CorelDraw dokáže pre mnohé práce plne nahradiť Illustrator, či InDesign. Rovnako tak CorelPhotoPaint je možné úplne pohodlne používať v profesionálnej DTP praxi namiesto Photoshopu.

Rozdiel medzi produktami od Adobe a Corelu je ale v jednej podstatnej veci – produkty Corel sú za polovičnú cenu a poskytujú okrem predplatených aj trvalé licencie. To môže byť veľkou výhodou najmä pre menšie agentúry, špecializovaných grafikov, digitálnych artistov ale aj reklamných a propagačných grafikov, freelancerov, hobby užívateľov a ďalších,  ktorí si tak nemusia kupovať drahý 60-eurový mesačný prístup do Adobe Creative Cloudu s desiatkami aplikácií a služieb, ktoré nebudú využívať. Môžu si kúpiť od Corelu 30-eurový mesačný prístup, 230-eurový ročný prístup, alebo plnú verziu Corel Graphic Suite X7 za cca 800 EUR, s upgradami po cca 300 EUR, čo je v každej položke menej než polovica ceny porovnateľných bývalých sád Adobe Creative Suite Design Standard alebo ich terajších cloudových služieb.

Mimochodom, pozrite sa, akú neuveriteľnú prácu urobil pre nedávno skončenú a vyhodnotenú súťaž CorelDraw Contest 2015 autor Rogelio Hernandez Garcia – namaľoval túto prekrásnu vektorovú dračicu Dragon Queen:

Be the first to comment

Leave a Reply