Nové logo pre české mesto Ústí nad Labem je naozaj silná káva…

Človiečikovi-grafikovi sa pripletie pod oči kdečo. Občas si len povzdychne, občas sa zasmeje, ale ja som mal pri pohľade na nové vysúťažené logo pre Ústí nad Labem dojem, že som opustil túto grafickú planétu. ,,Toto“ čo vidíte na obrázku samozrejme nie je logotyp – to iba súťažná porota priradila znôške týchto elementov pojem, že ,,logotyp“. Nič proti autorovi, nič proti vkusu, estetike, alebo základom dizajnu logotypov. Toto je však naozaj prisilná káva, za ktorú autor obdržal vcelku milú odmenu 15 tisíc Kč.

Nápady tých kúskov sú prvoplánové a dosť triviálne. Kompozícia čudesná až chaotická, množstvo elementov jak vo výpredaji vektorových objektov kdesi v strednej Ázii. Snažím sa nájsť nejakú zaujímavú dielčiu kompozíciu, či nápad, ale márne. Tá padajúca strecha s krížikom, modrá stuha S s hviezdičkou, zdeformované elementy, dajaký tam ihlan čoby dĺžeň, otrepaný font s ošumelou frázou a zelené grúniky učupené pod tým združeným telesom… no dobre, ukončím to, lebo sa zasa nepatrí až takto drvivo. Ale prepáčte, nemohol som inak.

Azda najhoršie na celej situácii však je, že podľa pravidiel súťaže musí Ústí nad Labem túto vec bezvýhradne akceptovať a používať najbližších 5 rokov. A preto je mi ich úprimne ľúto.

Pôvodný článok aj foto nájdete na tomto odkaze: http://www.lidovky.cz/logo-usti-budi-emoce-autor-navrhu-kritiky-nakreslil-jako-exkrementy-1ir-/zpravy-domov.aspx?c=A150625_115103_ln_domov_jzl#utm_source=idnes&utm_medium=text&utm_campaign=kolotoc

Be the first to comment

Leave a Reply