Náhľad zlúčenia priehľadností v Illutratore – predvídajte vykreslenie grafiky

V uplynulom týždni sme končili jeden z mnohých termínov Reklamnej a propagačnej grafiky a také to ,,končenie kurzu“ sa častokrát nesie v znamení spŕšky otázok, v tejto fáze kurzu však už pokročilejších. Jednou z nich bola aj otázka, načo nám slúži v Illustratore panel Zlúčenie priehľadností a ako ho využiť.

Táto otázka patrí zrejme najskôr do tématiky prípravy dát do tlače. V rámci nej zväčša mechanicky nastavujeme farebné režimy, kontrolujeme dostupnosť externých grafík, či písiem, aby nič nechýbalo. Zlúčenie priehľadností je však trochu viac vizuálny, než mechanický proces. Tu nás totiž zaujíma hlavne to, ako exportný modul vykreslí zložitejšie kresby, priehľadnosti, efekty, kombinované či vrstvené grafiky a iné dramatické grafické situácie, s cieľom optimalizovať celý dokument pre bezchybnú a vernú tlač.

Pomocou náhľadu zlúčenia priehľadnosti teda predvídame správanie sa nášho dokumentu pred tým, než ho vo forme tlačového PDF ,,vhltne“ tlačiarenský stroj a na druhom konci ,,vypľuje“ požadovanú tlačovimu. Nuž a ako to celé správne ošetriť, to sa už dozviete na našich kurzoch.

Riešime túto tématiku buď na softvérových kurzoch Adobe Illustrator – podrobný softvérový tréning, prípadne Adobe InDesign – podrobný softvérový tréning, alebo v rámci komplexných akreditovaných odborov AKR1: Grafický dizajn – reklamná a propagačná grafika či AKR2: Grafický dizajn – layout, kompozícia, sadzba.

Be the first to comment

Leave a Reply