Firefly | Umelá inteligencia už aj u Adobe!

Kolegovia, určite ste už počuli o nových revolučných možnostiach generovania textového aj vizuálneho obsahu pomocou tzv. AI technológií, známych ako umelá inteligencia. Mnohí grafici a designéri majú z tejto revolúcie strach, iní ju, naopak, vítajú ako ďalšiu skvelú možnosť, ako efektívne a kreatívne pracovať.

Ja osobne sa prikláňam k druhej alternatíve. Pretože i keď umelá inteligencia dokáže vygenerovať zo stámilárd dokumentov obsah na textovú požiadavku, potrebuje obsluhu a editora – textové AI editory totiž občas klamú a vizuálne AI editory občas halucinujú. A tak teda, keď budete popri klasických kreatívnych projektoch v grafických softvéroch používať aj umelú inteligenciu, pri nej sa vaša úloha tvorcu mierne modifikuje do role obsluhy nástroja AI, kontroly a modifikácie generovaného obsahu tak, aby vyhovoval požiadavkám zadania klienta. Samozrejme, v praxi bude prebiehať kreatíva a generovaný obsah kombinovane, podľa potreby.

Adobe tento týždeň oznámilo, že vyvíja vlastný AI softvér na generovanie kontentu. Jeho názov je Adobe Firefly a Adobe už zverejnilo aj videoukážky toho, čo Firefly dokáže a možnosť vyskúšať si beta verziu. Podľa prvotných náhľadov to dokáže doslova divy. S úžasom som sledoval že Firefly si dokáže poradiť so zadaniami oveľa sofistikovanejšie, než doteraz známy editor Midjourney a podobné.

Dosť bolo ale slov, pozrite sa na Firefly bližšie:

AI Art Generator – Adobe Firefly