Do tréningového porfólia AKR3 pribúda revolučný webdizajnérsky Adobe Muse

Na základe skúseností z množstva kurzov k webdizajnu, ktoré sme tento rok už realizovali a budeme realizovať ďalej, vyplynulo, že stále viac účastníkov našich kurzov sa pýta, či existuje možnosť vytvárať profesionálne webové stránky bez potreby učiť sa kód HTML a CSS a vytvárať stránky vizuálnym spôsobom. Naša odpoveď je – áno, existuje!!! Je ňou nová aplikácia Adobe Muse, ktorá slúži na navrhovanie a vývoj moderných a interaktívnych webstránok bez potreby programovania a teda bez potreby písania čo i len jediného riadku kódu HTML alebo kaskádových štýlov CSS.

Muse je nepochybne revolučný nástroj. V Muse vytvárate stránky bežným spôsobom, ako sa pracuje vo väčšine grafických aplikácií. Muse pripomína prácu s InDesignom či Illustratorom, s ktorými má veľmi podobné užívateľské rozhranie, štýl práce, nástroje a podobne. Výsledný produkt z Muse je kompletné webové sídlo so všetkými súčasťami – stránky html5, kaskádové štýly, použité zdroje a skripty. Všetko pripraví a vygeneruje za vás Muse. V Muse môžete pridávať interaktívne widgety a používať rôzne doplnky, s ktorými sa na webových fórach a komunitách potešiteľne doslova rozsypalo vrece. Muse vás prekvapí tak, ako prekvapil nás.

Sme nadšení z tohto  nástroja, ktorý je v prvom rade určený súčasným aj budúcim dizajnérom a webdizajnérom, ktorí sa nechcú zaoberať programovaním a písaním kódu, ale intuitívnym vizuálnym spôsobom vytvárať webové stránky a robustné lokality. Rozhodli sme sa preto pribrať Adobe Muse do ponuky tréningových aplikácií k akreditovanému kurzu Webdizajn a tvorba webstránok a ako prví tak na Slovensku začíname Muse vyučovať.

Samozrejme, naďalej v portfóliu tohto kurzu zohráva svoju kľúčovú úlohu aj klasický prístup pomcoou aplikácie Dreamweaver, ktorý pristupuje k tvorbe webstránok kombinovaním vizuálneho aj kódového režimu a je výborným nástrojom pre súčasných aj budúcich webových dizajnérov a developerov, prípadne štartovacím mostíkom pre programovanie v ďalších jazykoch, ktorým Dreamweaver poskytuje profesionálnu podporu. V rámci tréningu sa učíte jazyk HTML5 aj kaskádové štýly CSS3 a súvisiace technológie ako sú javascriptové frameworky a podobne.

Veríme, že vás nová zmena poteší. Muse je nepochybne revolučný nástroj. Viac info nájdete na www.adobe.com/muse.

Be the first to comment

Leave a Reply