DeTePe.sk: Poštová banka predstavila nové logo – aký máte názor na tento počin?

Na našich kurzoch Reklamnej a propagačnej grafiky sa učíme okrem navrhovania a vytvárania bežných produktov pre tlač aj web aj logotvorbu – v praktickej rovine sa učíme vektorizovať rastrový podklad od klienta a v teoretickej rovine zasa zloženie a princípy fungovania logotypov a značiek. S totálnym redizajnom loga ale aj celej vizuálnej identity prišla v uplynulých dňoch aj Poštová banka. A preto sme sa rozhodli požiadať vás, aby ste si počas víkendu preskúmali nové logo a na budúci týždeň priniesli do učebne svoj pohľad na túto prácu – čo sa vám páči, alebo nepáči, čo považujete za vydarené, alebo čo za rizikové a podobne.

Vstupné informácie pre vaše skúmanie priniesol portál DeTePe.sk. Podľa ich článku novou komunikáciou chce banka cieliť na nové skupiny zákazníkov. Ruka v ruke s novým konceptom ide aj nová vizualita, v ktorej centre stojí nové logo.

To má reflektovať nové smerovanie Poštovej banky, ktorá podľa oficiálneho vyjadrenia “začína novú éru”. Nové logo tvorí kruhový tvar s aplikovaným farebným prechodom. Má reflektovať jednoduchosť ako jednu z kľúčových hodnôt. Kruh vyjadruje zase myšlienku, že banka stojí v jeho strede a má tak rovnako blízko ku každému zo svojich klientov.

Celý článok aj vyobrazenia logotypov nájdete nv tomto článku:

https://detepe.sk/postova-banka-predstavila-nove-logo/

 

Be the first to comment

Leave a Reply