Corelisti pozor! Na svete je úplne nová verzia Corel Graphics Suite X8

Po dlhom  očakávaní uzrie svetlo grafického sveta úplne nová verzia obľúbenej sady grafických aplikácií Corel Graphics Suite X8, a teda aj dvojice vlajkových produktov v nich – CorelDRAW X8 a Corel PhotoPaint X8. Predstavenie sady je naplánované už na tento utorok 15. marca. Všetkým corelistom teda odporúčame navštíviť v tento deň ich facebookovú stránku, prípadne komunitu. Uvedenie sady X8 totiž bude sprevádzať online webinár a to je super!

Corel už vydal sériu vídeí o updatoch a nových funkciách verzie X8. Spomeňme podporu interaktívneho ovládania, značnú rýchlosť, nový systém práce s písmami (Font manager) a v neposlednom rade bude možné Corel X8 používať aj v modernom tmavom rozhraní. To určite poteší mnohých. Väčšie množstvo noviniek nás čaká aj v práci s bitmapami.

Z webových komunít Corelu a príspevkov ich beta testerov som vyčítal, že môžeme rátať s množstvom opráv a vylepšení behu, čo príde veľmi vhod najmä po doteraz aktuálnej verzii X7, ktorá bola považovaná za dosť nestabilnú a ,,multi-bugovú“. Uvidíme, nechajme sa prekvapiť!

Jaroslav Verlík

Úvodný trailer v ku Corel Graphics Suite X8
(ďalšie videá na youtube stránke užívateľa CorelDraw):

Be the first to comment

Leave a Reply