Aktuálne: Corel zrušil mesačné predplatné, ročné a trvalé licencie však zostávajú v ponuke

Už niekoľko týždňov sa corelisti tešia z novej sady X8 a i napriek novým či chronickým bugom objavujú výhody novej verzie ich obľúbených softvérov CorelDraw, CorelPhotoPaint a pridružených podaplikácií. Akosi mimo pozornosti však zostala napohľad nenápadná zmena – Corel prestal poskytovať svoje softvérové produkty formou mesačného predplatného. Dobrou správou však je, že celoročné predplatné je naďalej dostupné a to vo vcelku sympatickej sume 239,40 EUR. Ak však máte záujem o trvalú licenciu, Corel nezrušil ani túto možnosť – plnú a časovo neobmedzenú verziu sady Corel Graphic Suite X8 si môžete zaobstarať za 699 EUR a upgrade z niektorej z predchádzajúcich verzií za 349 EUR.

Na našich kurzoch k problematike používania tých-ktorých softvérov vedieme isté debaty. Adobe sa totiž zjavne odklonilo od individuálnych používateľov, menších agentúr, freelancerov, alebo grafických hobbystov a ponúka IBA softvéry v cloude, a to výlučne formou predplatného, čo je pomerne drahé riešenie. A nadôvažok, ponúka ich ešte aj dokonalo nešťastným systémom – buď berte jednu aplikáciu (zväčša za cenu 24 EUR mesačne pri ročnej objednávke, alebo 36 EUR pri mesačnej objednávke), alebo berte všetky aplikácie, teda celý cloud aj so všetkými službami, čo je zasa pre menších používateľov zbytočne robustné riešenie, z ktorého výraznú časť možno nikdy nevyužijú, ale platiť musia.

Zaoberáme sa teda na kurzoch aj poradenstvom o tom, ktoré riešenie si vybrať pre vaše konkrétne potreby, predstavy, finančné možnosti a celkové zámery – či už ste začiatočník, alebo ste prišli na dovzdelanie, prevzdelanie, rekvalifikáciu a podobne.

Jaroslav Verlík

 

Be the first to comment

Leave a Reply