AFFINITY PUBLISHER | Očakávaná prvá ostrá verzia výjde 19. júna

Affinitisti sa dočkali. Spoločnosť Serif o necelé tri týždne vypustí do sveta DTP grafiky dlhoočakávanú prvú ostrú verziu programu Affinity Publisher, čím zavŕši svoje vývojové úsilie, aby svojim užívateľom ponúkla kompletnú trojicu najdôležitejších aplikácií pre vektorovú grafiku, fotografie, grafický design a layout.

Pre samostatných grafikov, freelancerov, menšie reklamky a ďalších potencionálnych klientov a užívateľov produktov Affinity to znamená, že získavajú kompletnú náhradu doposiaľ dominantných programov Adobe Illustrator, Photoshop a InDesign. Aj keď Affinity Photo, Designer a Publisher v súčasnosti ešte nie sú štandardom v grafickom priemysle a obsahujú  iba časť z funkcionalít Adobe produktov, v každom prípade je potenciál veľmi vysoký. Zapracovať budú musieť ešte aj na výstupe – množia sa informácie že PDF-ka z Affinity nevedia korektne spracovať niektoré polygrafické jednotky.

V každom prípade je existencia Affinity produktov na trhu výborná správa a prísľub, že sa podmienky na trhu po vyše dvoch dekádach dominancie Adobe vyrovnajú a znormálnia.

Popri týchto nástrojoch ešte samozrejme máte na výber aj nástroje CorelDraw Graphics Suite 2019. Najnovšiu verziu ohlasuje na koniec júna aj QuarkXPress 2019 s revolučnými vylepšeniami a rozšíreniami pre publikovanie HTML5 obsahov pre web (Flex layouts)..

Jaroslav Verlík