Affinity Publisher beta – nová alternatíva Adobe InDesignu prichádza!

Včera spoločnosť Serif uvoľnila dlho očakávanú prvú beta verziu programu Affinity Publisher, ktorá sa tak pridáva k už zabehnutým a obľúbeným programom od tejto spoločnosti – Affinity Photo a Affinity Designer.

Affinity Publisher bude slúžiť pre spracovávanie grafických návrhov, textovú sadzbu, typografiu, layout strán, pre celý rad tlačových produktov ako napríklad noviny, časopisy, magazíny, brožúry, knihy, prospekty, ale aj ostatné grafické produkty ako letáky, plagáty, reklamy, inzercie a prakticky všetky ostatné grafické produkty.

Affinity Publisher môže byť vhodnou alternatívou k používaniu obdobných programov Adobe InDesign či QuarkXPress. V súčasnosti je Publisher dostupný vo verzii beta, ktorá je bezplatne dostupná na stiahnutie, testovanie a zavzdelávanie sa. Ak uvažujete o presedlaní do pracovného workflow dnes už osvedčených Affinity Designer (vektoroý editor), Affinity Photo (bitmapový editor) a najnovšie aj Affinity Publisher (stránkový zlom, sadzba a montáž), určite začnite už dnes! Affinity sľubuje v blízkej dobre oficiálnu ostrú verziu Publishera a tak sa zavŕši proces vývoja komplexnej alternatívy pre doteraz jediné produkčné workflow od konkurenčného Adobe, v tomto segmente digitálneho designu.

Be the first to comment

Leave a Reply