Adobe Dreamweaver: stiahnite si free rozšírenie DMXZone Bootstrap

Responzívny webdizajn dnes diktuje v tomto segmente smer. Publikovanie na web napreduje míľovými krokmi smerom k otvoreným štandardom HTML5 a CSS3, ktoré umožňujú vytvárať ľudovo povedané ,,plastické“ stránky. Tie sa prispôsobujú veľkosti okna webového prehliadača, v ktorom sa aktuálne daná stránka zobrazuje – od desktopového monitora, cez tablety až po smartfóny. Samozrejme, problematika je odborne širšia, než takáto zjednodušená definícia, ale pre potreby tohto článočku postačí.

Jednou z aktuálne najpoužívanejších technológií pre responzívne navrhovanie je Bootstrap. Najnovší Dreamweaver CC 2015 ho už priamo obsahuje vo svojej inštalácii, avšak staršie verzie Dreamweavera ho nemajú. Práve pre týchto užívateľov príde istotne vhod doplnok – rozšírenie od DMXZone s názvom DMXZone Bootstrap.

Stiahnite si ho a nainštalujte do Dreamweavera pomocou Extension Managera. Sťahujte tu: https://creative.adobe.com/addons/products/1153#.VqPrLyrhDnA

Ak máte záujem naučiť sa tvoriť vlastné webstránky, príďte na náš komplexný akreditovaný kurz Webdesign a tvorba webstránok. Je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Využijeme všetky dostupné možnosti a koncepty, aby ste sa vedeli naučiť tvoriť stránky samostatne.

Be the first to comment

Leave a Reply