Adobe Color CC (Kuler) – bezplatná online miešačka farieb, vzorníkov a tém

Ak sa práve pasujete s domácim zadaním v rámci kurzu alebo akýmkoľvek iným projektom a zišla by sa vám pomôcka pri zostavovaní farebnej témy vašej práce, skúste bezplatnú online službu Adobe Color CC. Táto služba bola a je v starších verziách produktov Adobe integrovaná priamo do apllikácií s panelom nazvaným Kuler.

Online miešačka farieb Adobe Color CC poskytuje rozsiahle možnosti práce s farbami, jasmi, odtieňmi, kombinovaním a vytváraním tém, vzorníkov a ich publikovaním do spoločnej online užívateľskej databázy, odkiaľ si na základe zadania frázy prezriete témy svojich kolegov a zdieľate svoje vlastné.

Farby miešate vo farebnom kolese, obsahujúcom bežce, ktoré posúvate v kolese a nastavujete podľa vlastných potrieb. Zaujímavým riešením je aj možnosť uploadovať fotografiu ako farebný zdroj a pomocou bežcov zostaviť tému priamo z farebnosti fotografie a rovnako tak uložiť si ju, prípadne opäť shareovať.

Samozrejmosťou je možnosť, že si stiahnete akúkoľvek hotovú tému do svojho počítača a to vo formáte ASE (Adobe swatch exchange). Tento vzorník si dokážete veľmi jednoducho importovať do všetkých kreatívnych aplikácií Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign atď.)a používať podľa ľubovôle vo svojich projektoch. Podobným spôsobom je možné vymieňať si cez formát ASE dokonca aj vzorníky medzi samotnými aplikáciami Adobe a udržať tak konzistentnú farebnosť všetkých súčastí vašich projektov.

Ak vás tieto procesy a možnosti zaujímajú hlbšie, radi vám ukážeme procesy exportu-importu a správy farieb priamo na kurze. Ak vás zaujíma ešte viac info o farbách, máme pre vás v ponuke Voľných predmetov kurz Farby a psychológia farieb.

Webová adresa Color CC je veľmi ľahko zapamätateľná:

www.color.adobe.com

– ver –

Be the first to comment

Leave a Reply